پردازش، تفکیک و جداسازی

خدمات - مدیریت پسماندها و پساب‌ها


مراحل پردازش، تفکیک و جداسازی پسماند:

  1. تخلیه پسماند جمع آوری شده در سالن دریافت
  2. تغذیه مواد از طریق فیدر برروی تسمه نقاله
  3. جداسازی اولیه دستی اقلام قابل بازیافت
  4. بازکردن کیسه های پسماند
  5. سرند دوار
  6. جداسازی زباله های خشک و تر در ویندشیفتر
  7. جداسازی فلزات مغناطیسی موجود در مواد قابل بازیافت و تفکیک دستی زیر سرندی
  8. جداسازی ثانویه دستی اقلام قابل بازیافت
  9. ذخیره سازی موادآلی و ضایعات

 

تجهیزات مورد نیاز:

 

فیدر (Feeder)

کار دستگاه فیدر آماده کردن مواد ورودی سایر دستگاه ها می باشد. فیدر دستگاهی است که مواد ورودی به نوار نقاله ها را با خود حمل می کند و دارای یک انشعاب به یک مخزن یا یک کانال هم می باشد.
کاربرد این دستگاه در ابتدا و همین طور در طور فرایند تولید بسیار مهم می باشد. در بسیاری از مواقع اگر فیدر موجود نباشد سرعت عملیات کاهش یافته و کار به آهستگی پیش خواهد رفت.

feeder

 

اسلت کانوایر

اسلت نوار نقاله زنجیرهایی هستند که توسط موتورهای الکتریکی که از طریق چرخ دنده ها کار می کنند، تشکیل شده است که با نوارهای (اسلت ها) متصل به هم برای حمل اجسامی که به دلیل لبه های تیز یا وزن های سنگین به تسمه آسیب می زنند، به حرکت در می آیند. محصولاتی که با وزن مخصوص و بالا، که در خطوط تولید و مونتاژ نیازمند برخی عملیات هستند توسط نوار نقاله اسلت جابجا می شوند.

kanvaier

 

 

جداسازی اجسام حجیم

پسماند از طریق اسلت و نوار نقاله وارد ایستگاه جداسازی اجسام حجیم می شود که توسط چند نیروی انسانی، اجسامی که از نظر ابعادی مناسب خط نیستند و یا ممکن است باعث ایجاد اخلال و خطر برای خط تفکیک شوند جداسازی می شوند. کیسه باز کن زباله، دستگاهی است که در خطوط تفکیک زباله قرار گرفته و با باز کردن کیسه، امکان دسترسی به مواد درون کیسه را محیا می سازد زیرا یکی از معضلات موجود در خطوط تفکیک زباله، وجود کیسه های در بسته و درنتیجه عدم امکان دسترسی به محتوی درون کیسه و تفکیک مواد از یکدیگر می باشد.

separation

 

سرند دوار

سرند دوار سرند استوانه ای شکلی است که به صورت افقی با شیب ملایمی نصب شده است و حول محور خود دوران می کند. بار ورودی از یک سوی استوانه وارد آن شده، در اثر شیب سرند و همچنین حرکت دورانی آن برروی سطح سرند توزیع می شود و به سمت انتهای دیگر استوانه جریان می یابد.
این دستگاه ها در سایزها و اندازه های گوناگونی ساخته و تولید می شوند و توانایی تفکیک و جداسازی مواد ریز و درشت از یکدیگر را دارا می باشند.

serand

 

ویند شیفتر

این دستگاه برای جداسازی پسماند براساس وزن و سایز مواد طراحی شده است. این دستگاه از قسمت های زیر ساخته شده است:
• کانوایر
• نازل هوا
• درام جداسازی
• هود تخلیه
تنظیمات این پارامتر (همه قابل تنظیم اند) دسته بندی مواد در انواع سبک و سنگین را تعیین می کند.

windshifter

 

دستگاه مگنت

یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در امر تفکیک مناسب، عدم جدا شدن مناسب مواد فلزی است. از جمله سیستم هاى مکانیزه جداسازى مواد، مگنت ها (آهنربا) می باشند. مناسب ترین مکانیزم، جهت جداسازى فلزات مغناطیس مانند آهن استفاده از مگنت می باشد.

magnet

 

مکنده نایلون

سیستم مکنده نایلون راه حلی جامع و یکپارچه برای جمع آوری و انتقال مواد قابل جداسازی دستی در طول عملیات جداسازی دستی مواد می باشد. این سیستم شامل چندین هود جمع آوری است که به صورت سری نصب شده اند که معمولا بر روی سقف کابین جداسازی مواد و یا بوسیله اسکلتی فلزی در فضای بالای کانوایر جداسازی دستی مواد تعبیه میگردد. خوراک دهی به این سیستم توسط اپراتوری که هم وظیفه جمع آوری نایلون و هم وظیفه جمع آوری مواد قابل بازیافت دیگر را دارد صورت می پذیرد.

makandeh

 

 

3434

طراحی و ساخت بخش دوم  تأسیسات تبدیل ضایعات ساختمانی اهواز
11/ خرداد 1401
View more
اخبار شرکت
هوش مصنوعی در مدیریت پسماند
11/ خرداد 1401
با وابستگی بیشتر جهان به فناوری، هوش مصنوعی (AI) به یک ابزار ضروری تبدیل‌شده است. یکی از حوزه‌هایی که هوش مصنوعی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد، مدیریت زباله است.مدیریت زباله صنعتی به قدمت زمان...
View more
مدیریت پسماند